Originální společenské plesové šaty

Šaty plesKdyž nás čeká významná společenská událost, děláme vše pro to, abychom v onen výjimečný den vypadaly dokonale. Může se jednat o maturitní ples, svatbu nebo pracovní večírek, ale perfektní společenské šaty by neměly chybět žádné z nás. Pokud nemáme čas obcházet veškeré salony a obchody, nejlepší alternativou je vždy nakupování přes internet. Zkuste třeba e-shop i-moda.cz a rozhodně neodejdete s prázdnou.

 

Držte se etikety

Výběr těch správných společenských šatů však může být opravdový oříšek, a proto bychom se měly držet několika zásadních pravidel. Za prvé byste měla vědět, že u společenské róby nejde o návrháře či peněžní sumu jakou jste za ně obětovala, ale o pocit, který ve Vás šaty vyvolají. Měly byste se cítit dobře a šaty by měly vyzdvihnout kouzlo Vaší osobnosti. Rozhodně byste se měla cítit přirozeně a svá, takový dojem z Vás pak budou mít i přítomní v sále.

 

Klamat tělem se vyplácí

Krásné šatyAlfou a omegou správného výběru je také střih šatů. Zaměřte se na partie, které chcete zvýraznit a které naopak zakamuflovat. Pro ženy s bujnějším poprsím jsou vhodné šaty se zavazováním za krk či viditelnějšími ramínky a ženy obdařenější ve spodní části, by měly preferovat šaty rovného střihu, který působí neskonale bohémským dojmem. Můžete zkusit i výraznější detaily v okolí dekoltu, nebo nabírané volánky, které budou kontrastně vyvažovat Vaší figuru.

 

Dlouhé nebo krátké?

Délka šatů je také velmi důležitá, pro události zvláště okázalé, bychom měly volit především dlouhé šaty. U těch si dáme pozor, aby byly dlouhé až na zem a zakrývaly boty, ale zároveň by nám neměly překážet při chůzi, protože postávat celý večer na jednom místě určitě nehodláte. Dlouhé šaty budou vypadat exkluzivně a navíc nám zdravě pozvednou sebevědomí. Kratší šaty se hodí pro ženy mladší, na některých dámách mohou působit příliš vyzývavě či lacině. Barva a materiál už záleží pouze na vkusu každé z nás!